STYLE AND SAFETY

Zrak je nejdůležitější lidský smysl. Zasluhuje nejen stylovou, ale především efektivní ochranu. Brýle Wiley X jsou navrženy tak, aby dokázaly ochránit zrak a zlepšit viditelnost i v těch nejextrémnějších podmínkách. Staly se neodmyslitelnou pomůckou nejen profesionálních vojáků, ale také sportovních střelců, myslivců, rybářů, outdoorových sportovců, motoristů a v neposlední řadě milovníků kvalitních a stylových brýlí. Technologie i materiály těchto unikátních brýlí odpovídají nejpřísnějším bezpečnostním certifikátům. Přesto zůstávají pohodlným a trendy doplňkem.

PRÉMIOVÉ MATERIÁLY

Ochranné vlastnosti brýlí Wiley X vycházejí z využití unikátních technologií a z vysoce kvalitních materiálů, ze kterých jsou jednotlivé komponenty vyrobeny. Právě díky nim jsou brýle certifikovány podle přísných bezpečnostních standardů Amerického národního standardizačního institutu (ANSI). Osmivrstvé polykarbonátové čočky jsou maximálně pružné a odolné a zajistí, že se brýle neroztříští a neporaní oko ani při velmi silném nárazu. Zároveň chrání zrak proti všem složkám škodlivého UV záření. To vše bez sebemenšího optického zkreslení. Obroučky brýlí jsou konstruovány z prakticky nezničitelného TriloidTM nylonu. Celé brýle jsou vysoce odolné proti ohni.

CROSS EYE DOMINANTION – Trik na dominantní oko

Výhody brýlí Wiley X spočívají také v tom, že dokáží „vyléčit“ takzvanou zkříženou lateralitu, neboli situaci, když střelec má dominantní jinou ruku, než oko. V praxi to znamená, že střelec opírá zbraň o levé rameno a jeho pravé oko je dominantní (nebo na opak: zbraň opírá o pravé rameno a levé oko je dominantní). V takovém případě musí střelec mířit nedominantním okem – tím, co je blíže zbrani. Dominantní oko v takovém případě musí zakrýt, aby míření nerušilo. Ovšem toto řešení má řadu nevýhod: s jediným okem nelze dobře odhadnout vzdálenost terče, oči nemohou být kvůli nasazenému okluzoru (stínítku) kvalitně chráněny a navíc se značně zužuje střelcovo zorné pole. Efektivní řešení přinášejí brýle Wiley X, které umožňují nasadit do rámu na každé oko jinou brýlovou čočku. Na dominantní oko použije střelec tmavší čočku (smoke gray) a na oko, kterým míří, čočku světlou. Dominance se tímto „trikem“ přenese na mířící oko, kterém umožní přesně zamířit. Střelec ale zároveň nepřijde o výhodu dokonalé ochrany očí brýlemi, nepřijde o možnost 3D vidění a odhad vzdálenosti a nezúží si zorné pole.  

SYNDROM SUCHÉHO OKA

Syndrom suchého oka je nepříjemný stav, kdy oči produkují příliš malé množství slz, které nezvládne pokrýt celý povrch oka, nebo kvalita slzného filmu není dostatečná. V obou případech dochází k podráždění oka, pocitu řezání a pálení, přirovnávanému k pocitu písku v očích. Syndrom suchého oka je způsobován dlouhodobým vystavením očí větru, prachu a znečištění. Proto osoby, které jsou k syndromu suchého oka náchylné, musí svůj zrak chránit velmi pečlivě. Brýle Wiley X se specializují právě na extrémní ochranu zraku a nabízejí komfortní a stylové řešení pro osoby trpící syndromem suchého oka. Zakřivení obrouček do tvaru písmene U přesně kopíruje obličej a minimalizuje proudění vzduchu pod brýlemi v horizontálním i vertikálním směru. Přídavný těsnicí systém Facial Cavity™ Seal ze speciální pěny pak zajišťuje dokonalé přilnutí brýlí k obličeji. K očím se tak nedostane nejen proudící vzduch a nežádoucí sluneční záření, ale ani prach a jiné znečištění. Zároveň ale pěnový materiál těsnicího systéme Facial Cavity™ Seal umožňuje brýlím „dýchat“ a brání zamlžování skel.

Divize Distribution | Naše značky Leatherman, Ledlenser, Setolite GoalZero, Lifesaver
Copyright © 2022 MORIS design s.r.o. | Všechna práva vyhrazena | Ochrana osobních údajů